Poniedziałek z młodością IV - rozmowa z trenerem Przemysławem Michalskim PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 18 Styczeń 2016 19:04

MICHALSKIPrzed nami kolejny trener, trochę wywołany do tablicy przez swoich poprzedników, którzy wymieniali prowadzony przez niego klub jako pozytywną niespodziankę obecnego sezonu. Dobry fachowiec z bogatą piłkarską przeszłością, a do tego posiadający sporą dawkę pokory.

Na nasze gratulacje za świetną rundę jesienną, odpowiedział krótko "to nie ja grałem, nie mnie się należą". Specjalnie dla Was, na pytania odpowiadał trener Delty SłupnoPrzemysław Michalski... Wywiad w rozwinięciu...

Jak w ogóle zaczęła się Twoja przygoda z piłką?

Do wieku juniora starszego grałem i trenowałem w Wiśle Płock, po tym jak skończyłem wiek juniora wróciłem do macierzystego klubu Mazowsza Płock. Po roku spędzonym w Mazowszu, dostałem propozycję gry w Radomiaku Radom gdzie następnie spędziłem 5 lat. Dalej były jeszcze Pelikan Łowicz, Kolejarz Stróże, MKS Kutno i Błękitni Gąbin. Przez ten okres grania przydarzyły mi się dwie ciężkie kontuzje i to było głównym powodem aby skończyć przygodę z piłka jako gracz, a zająć się szkołą i trenowaniem. Jak do tej pory myślę, że to była dobra decyzja.

 

W co mierzy Delta Słupno? Awans do IV ligi jest celem jaki sobie stawiacie, wszystko inne będzie porażką?

Może zacznę tak: celem przed sezonem jaki wraz z zarządem w klubie sobie postawiliśmy to spokojne utrzymanie i granie dobrze w piłkę. Po rundzie jesiennej jako beniaminek przewodziliśmy stawce i apetyty urosły. Teraz jesteśmy na drugim miejscu z niewielką stratą punktową do miejsca pierwszego, więc nie mogę powiedzieć, że nie chcemy powalczyć o awans! Jest na to szansa, więc postaramy się zrobić niespodziankę naszym kibicom, bo wydaje mi się że awans beniaminka do 4 ligi byłby taką! Na pewno nie będzie porażką dla nas brak awansu! Klub będzie istniał i się rozwijał jak do tej pory. Mając przy klubie taka osobę jaką jest Tomasz Marciniak nie może być inaczej! Mogę powiedzieć z pełną świadomością, że bez Tomka nie ma Delty!!! Mamy także bardzo dobrego prezesa Tadeusza Machowskiego, więc o rozwój klubu jestem naprawdę spokojny! No i najważniejsze, Delta to nie tylko seniorzy to także grupy młodzieżowe Delty jak i Delty-Soccer Słupno, gdzie szkolą się najmłodsi.

 

Czy planujecie jakieś wzmocnienia zespołu ?

Co do wzmocnień naprawdę nie potrafię opowiedzieć. Myślę, że mamy mocną i wyrównaną kadrę. Dużym plusem jest to, że zawodnicy wchodzący z ławki dają taką samą jakość co zawodnicy pierwszej jedenastki ale nie mówię, że się nie wzmocnimy. Mam jakiś pomysł na wzmocnienie naszego zespołu dwoma góra trzema zawodnikami, ale poczekajmy. Wiadomo, każdy za granie chce jakieś pieniążki i priorytetem jest dla nich poszukanie takiego klubu, który im zapłaci. Od takich zawodników mam obiecane, że jeśli nie znajdą nic, to przyjdą do nas. Tu muszę zaznaczyć, że u nas żaden zawodnik nie dostaje pieniędzy!!! Nazwisk nie podam bo konkurencja nie śpi.

 

Gra w IV lidze to pewne wymogi jakie trzeba spełnić. Co w przypadku awansu, macie jakiś plan na przyszłość? 

Mamy zapewnienia władz gminy, że w przypadku awansu będzie zrobione wszystko abyśmy mogli grać u siebie. Zresztą władze gminy mają w planach budowę stadionu w Wykowie, tj. nowej płyty, trybun, szatni. Pan Wójt Marcin Zawadka jak i jego zastępca Kamil Kulik bardzo wspierają klub i przyczyniają się do jego rozwoju, i muszę tu podkreślić, że bez ich pomocy byśmy nie byli w tym miejscu w jakim jesteśmy. Zresztą awans do 4 ligi to według mnie świetna promocja całej gminy Słupno. 

 

Wyobraź sobie, że możesz sprowadzić do Delty jednego zawodnika, bez żadnych ograniczeń.

Może to być ktoś z Barcelony, Bayernu, reprezentacji Polski, polskiej ekstraklasy, innych lig, kto by to był i dlaczego?

Nie będę się dużo rozpisywał: Grzegorz Krychowiak i chyba każdy wie dlaczego. 

 

Jaka jest Twoim zdaniem największa pozytywna niespodzianka tego sezonu w naszym okręgu?

Wiem, że moi poprzednicy chwalili nasz zespół i to, że Delta jest taką pozytywną niespodzianką. Powiem szczerze bardzo nam miło i wielkie DZIĘKI za to!! Ja powiem tak, dla mnie niespodzianka w naszym okręgu jest awans i wyjazd naszego sędziego Szymona Marciniaka na Euro!! To jest mega wielka promocja dla naszego środowiska piłkarskiego jak i sędziowskiego, no i wiadomo gminy Słupno, gdzie Szymon mieszka.

 

a negatywna ?

Negatywna krótko i na temat: Błękitni Gąbin i wycofanie tej drużyny z IV ligi.

 

Czy jest w naszym lokalnym piłkarskim światku osoba, którą podziwiasz, darzysz wyjątkowym szacunkiem?

Podziwiam Trenera Grzegorza Wenerskiego. Myślę i wiem, że to bardzo dobry trener ale największy podziw dla niego mam za to w jakiej formie fizycznej jest i był. Wielokrotnie brał czynny udział w zajęciach ze swoimi podopiecznymi i często zawstydzał dużo młodszych zawodników.

 

Czy jest taki mecz, który specjalnie zapadł Ci w pamięci?

Myślę, że takim meczem był baraż z Odrą Opole o utrzymanie w starej II Lidze - jeszcze kiedy grałem w Radomiaku. Był to rewanż w Radomiu, na stadionie zjawiło się ponad 8 tyś ludzi, a my ich niestety zawiedliśmy. Przegraliśmy po karnych i spadliśmy. Tak ten mecz zapamiętam na zawsze!!

 

W niższych ligach często dzieją się rzeczy absurdalne, byłeś kiedyś świadkiem jakiegoś wyjątkowo śmiesznego wydarzenia na naszych boiskach?

Nigdy nie zauważyłem nic szczególnego w niższych ligach, no może jedno zdarzenie. Kiedyś byłem na meczu i drużyna przeprowadzała zmianę. Zawodnik wchodzący nie miał numeru na plecach. W pewnym momencie do tego piłkarza podbiegł ktoś odpowiedzialny za przygotowanie boiska i kredą narysował mu brakujący numer na plecach, stwierdzając krótko "teraz możesz grać". Tak to było śmieszne.

 

Polska awansowała na ME 2016, jak oceniasz naszych grupowych rywali? 

Co do Euro. Mamy ciężkich rywali w grupie ale jestem dobrej myśli. Nasza drużyna da nam wiele radości na tych mistrzostwach. Naprawdę przewiduję dużą niespodziankę jeśli chodzi o reprezentację Polski.

 

Dzięki wielkie za krótką rozmowę i mamy nadzieję, że będziesz nas odwiedzał

To ja dziękuję za zainteresowanie waszej redakcji moją osoba. Co do odwiedzin, jestem tu prawie cały czas i na pewno w tej kwestii się nic nie zmieni! Serdecznie pozdrawiam.

 

Foto dzięki uprzejmości deltaslupno.pl

Poprawiony: piątek, 19 Luty 2016 17:15
 

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować. W tym celu skorzystaj z panelu logowania dostępnego w sekcji "Logowanie".

Następny Mecz


#DrużynaMPKT
1 Kasztelan 15 34
2 Skra 14 30
3 Orzeł 15 29
4 Bzura 15 23
5 Zryw 13 20
6 Delta 13 20
7 Mazur 13 20
8 Amator 13 19
9 Stocznia 13 19
10 Czermno 13 16
11 Gąbin 13 15
12 Skrwa 13 10
13 Pogoń 12 8
14 Unia Iłów 13 6

ShoutBox

Musisz być zalogowany by móc pisać